13 بازیکن با نگرشی عجیب در نقل و انتقالات (2) – دیزباد کهن

وبسایت نود: رفتن از پورتسموث به رئال مادرید؟ از کویینز پارک رنجرز به میلان؟ از برزیل به میدلزبورو؟ این نقل و انتقالات در ابتدا بسیار عجیب به نظر می رسد
نفر آخر این لیست جرج بست، ستاره اسبق منچستریونایتد است.

وبسایت نود: رفتن از پورتسموث به رئال مادرید؟ از کویینز پارک رنجرز به میلان؟ از برزیل به میدلزبورو؟ این نقل و انتقالات در ابتدا بسیار عجیب به نظر می رسد. حال کوین تور مالزی نوروز 97 استوارت، مقاله نویس سایت فورفور تو، نگاهی به این نقل و انتقالات عجیب و غیر معمول در فوتبال انداخته است:

التیدور سومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی آمریکا است. در سال ۲۰۰۶ ابتدا کار خود را با نیویورک ردبول آغاز کرد. او بعد ها به ویارئال اسپانیا پیوست اما نتوانست به تیم اصلی راه یابد. سپس به تیم خرز در دسته دوم اسپانیا قرض داده شد. اما او در این تیم هم به خاطر مصدومیت اصلاً فرصت بازی پیدا قیمت تور دبی نکرد. او سپس به هال سیتی پیوست و در ۳۰ بازی تنها دو گل به ثمر رساند و در ادامه نیز به بورسا اسپور رفت. بعدتر این مهاجم آمریکایی به آلکمار هلند فروخته شد. التیدور در دو فصل توانست ۳۹ گل به ثمر برساند و به خوبی توانایی هایش را به همگان نشان دهد. او دوباره به لیگ انگلیس برگشت و در طول دو فصل بازی در ساندرلند فقط توانست یک گل به ثمر برساند. سپس جوزی التیدور به لیگ آمریکا برگشت و در تورنتو خوش درخشید. تور شیراز نوروز 97 در طی این انتقال جرمین دفو از تورنتو به ساندرلند پیوست. او فعلا ۲۷ سال سن دارد و در ۶۸ بازی توانسته ۳۲ گل برای تورنتو کانادا به ثمر برساند.

13 بازیکن با نگرشی عجیب در نقل و انتقالات (2)

این بازیکن فرانسوی در اکثر نقاط دنیا بازی کرده است و توانسته یک عنوان لالیگا، دو جام حذفی تور گرجستان انگلستان و یک لیگ کاپ را فتح کند. او دوران حرفه ای خود را در تیم لوهاور در سال ۲۰۰۴ آغاز کرد. دیارا سپس به انگلیس رفت و سه فصل را در دو تیم آرسنال و چلسی گذراند و یک فصل نیز در پورتسموث بازی کرد. دیارا در پورتسموث بسیار خوش درخشید و با انتقال بیست میلیون یورویی به رئال پیوست. او سه سال در برنابئو بود و بعد ها به باشگاه متمول آنژی ماخاچ کالا در روسیه پیوست. اما این انتقال زیاد طول نکشید و سپس خرید بلیط هواپیما دیارا به لوکوموتیو مسکو پیوست و بعدتر به مارسی فرانسه بازگشت و در آنجا بسیار درخشان ظاهر شد. او در ابتدای امسال به تیم الجزیره امارات پیوست.

13 بازیکن با نگرشی عجیب در نقل و انتقالات (2)

نفر یازدهم این لیست روهان ریکتس نام دارد.

جونینیو کوچک و ریز نقش، یکی از تور مسکو بازیکنانی بود که باعث جذابیت لیگ برتر جزیره شده بود.  او در طول دوران بازیگری اش، سه بار به میدلزبورو پیوست و همانند یویو بین برزیل و چهار کشور دیگر جابه جا می شد. او در تیم سائوپائولو کار خودش را آغاز کرد و در سال ۱۹۹۵ برای اولین بار به میدلزبورو پیوست. جونینیو بعد از سپری کردن دو فصل در این تیم، به اتلتیکو پیوست. او در طول پنج سالی که در ویسنته کالدرون بازی می کرد، به تیم های میدلزبورو و تور هوایی اهواز واسکودوگاما قرض داده شد. او در سال ۲۰۰۲ به صورت قرضی به فلامینگو پیوست و سپس برای بار سوم به میدلزبورو برگشت. بعدتر جونینیو تصمیم گرفت که فوتبال خود را در لیگ اسکاتلند و با تیم سلتیک ادامه دهد. او بعد از یک دوره ناموفق در سلتیک باز هم به کشورش بازگشت و در تیم های پالمیراس و فلامینگو بازی کرد. او در سال ۲۰۰۷ به استرالیا رفت و بعد از یک فصل بازی تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفت. جونینیو در سال قیمت تور مشهد ۲۰۱۰ از بازنشستگی بیرون آمد و به عنوان مربی – بازیکن در تیم ایتونو مشغول به کار شد. او فقط دو بار برای باشگاه سائوپائولویی به میدان رفت و توانست دو گل به ثمر برساند. یکی از آن گل ها باعث شد تا ایتونو به دسته پایین تر سقوط نکند.  

 13 بازیکن با نگرشی عجیب در نقل و انتقالات (2)

نفر قیمت تور گوانجو دهم نامش هنریک لارسن است.

همه جرج بست را به خاطر دورانش در شیاطین سرخ به یاد می آوریم. اما این مهاجم اهل ایرلند شمالی بعد از ترک الدترافورد در سن بیست و هشت سالگی، به مدت ده سال در اقصی نقاط جهان بازی کرد.

ریکتس در ۱۲ کشور بازی کرده است و به نظر می رسد همانند نیکلاس کیج به تمام پروژه ها جواب مثبت می دهد. این هافبک قبل از آن که در تاتنهام بدرخشد، موفق به انجام یک بازی در قیمت تور تایلند ترکیب توپچی های لندن شده بود. ریکتس در فصل ۲۰۰۳/۰۴، بیست و چهار بازی برای تاتنهام انجام داد. او سپس به کاونتری و وولوز قرض داده شد و در سال ۲۰۰۵ به صورت دائمی به تیم مولینو پیوست. در ادامه نیز روهان ریکتس برای باشگاه هایی همچون کویینز پارک رنجرز و بارنزلی نیز بازی کرد. بعد از آن جهانگردی ریکتس آغاز گشت. او به تورنتو در لیگ ام ال اس، دیسگیوری در لیگ مجارستان، داسیا در لیگ مولداوی، ویلهلم شاون تور دبی در بوندس لیگا و سپس به صورت آزمایشی به استیونیج پیوست. روهان ریکتس همین طور به گردش های خود در کشور های مختلف ادامه داد. او بعد ها به ایرلند، اکوادور، هنگ کنگ، تایلند و بنگلاش نیز رفت.

 13 بازیکن با نگرشی عجیب در نقل و انتقالات (2)

نفر دوازدهم این فهرست جونینیو است.

پایان.

او تور خارجی در سال ۱۹۷۴ به یک باشگاه از آفریقای جنوبی قرض داده شد و بعد از آن به دان استیبل پیوست که در هیچ لیگ معتبری حضور نداشت. بست بعد ها به فولهام و بورنموث در لیگ دسته سه انگلستان پیوست. همچنین او به اسکاتلند رفت و به کورک سلتیک پیوست. سپس بست به هنگ کنگ، استرالیا و ایرلند شمالی رفت تا فوتبالش را ادامه دهد. جرج بست حاشیه های زیادی دور خودش می دید و تمام این ها باعث شد تا بست تور ارزان مالدیو از مرد شماره یک الد ترافورد تبدیل به یک توریست شود.

13 بازیکن با نگرشی عجیب در نقل و انتقالات (2)

نفر هشتم این لیست جوزی التیدور است.

نفر بعدی در این لیست لاسانا دیارا است.

فرض کنید که یک مهاجم سی و سه ساله توانا و پرتلاش هستید ولی بزرگترین باشگاه تور شیراز ارزان هایی که برای آن بازی کرده اید سلتیک و فاینورد هستند. هیچ اشکالی در این مورد وجود ندارد. اما ممکن است تصور کنید بازی برای باشگاه هایی همچون منچستریونایتد و بارسلونا همانند رویایی دور از دسترس است. هنریک لارسن سوئدی توانسته در سن ۳۳ سالگی برای بارسلونا به میدان برود و بعد ها نیز طی یک انتقال قرضی برای منچستریونایتد بازی کند. این بازیکن سوئدی در ابتدا در باشگاه هلسینبورگ بازی می کرد و سپس خرید بلیط هواپیما به فاینورد پیوست. او میانگین هر ۴ بازی یک گل را در کارنامه خود داشت و در سال ۱۹۹۷ به سلتیک اسکاتلند پیوست. او طی هفت فصل در سلتیک توانست ۱۷۴ گل به ثمر برساند و باعث شد تا فرانک رایکارد را متقاعد کند تا وی را به بارسلونا بیاورد. او دو فصل در بارسلونا بود و در فینال لیگ فهرمانان اروپا سال ۲۰۰۶ به عنوان یار تعویضی به میدان آمد و دو پاس گل داد تا بارسلونا به قهرمانی اروپا برسد. بعدتر لارسن دوباره تور هند به باشگاه اول خود بازگشت اما این پایان کار او نبود. مهاجم سوئدی در ادامه در یک انتقال قرضی کوتاه مدت به منچستر یونایتد پیوست. فرگوسن تقاضای تمدید قرارداد او را داشت اما لارسن نپذیرفت و به کشورش برگشت. او کمک شایانی به منچستریونایتد در قهرمانی لیگ برتر کرد. لارسن به هلسینبورگ برگشت و کفش های خود را در اولین تیم دوران جوانی اش یعنی هوگابورگ آویخت.

 13 بازیکن با نگرشی عجیب در نقل و انتقالات (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *