گفتگوی تلفنی «گوترش» با «کیم جونگ اون» + سوئد، موقتا جای فرانسه را در صدر گرفت – دیزباد کهن

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در تماس تلفنی با رهبر کره شمالی از وی خواست آزمایش هسته ای را متوقف کند
صبح یکشنبه کره شمالی از جدیدترین بمب هیدروژنی خود رونمایی کرد، آزمایشی که انفجار آن در قعر زمین موجب یک زمین لرزه مصنوعی شد.

وی همچنین افزود: اگر کشوری می خواهد با آمریکا رابطه تجاری داشته باشد باید با واشنگتن و متحدان این کشور در تحریم قیمت تور مشهد کره شمالی مشارکت کند.

در پی این اقدام «استیون منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز اعلام کرد که تحریم های جدید علیه پیونگ یانگ همه راه های تجاری با کره شمالی را قطع می کند.

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در تماس تلفنی با رهبر کره شمالی از وی خواست آزمایش هسته ای را متوقف کند.
——————-

خبرگزاری مهر: تیم ملی فوتبال سوئد شنبه تور زمینی قشم شب در گروه A رقابتهای انتخابی جام جهانی در اروپا مهمان بلاروس بود که با ارایه یک بازی قدرتمندانه میزبان خود را ۴ بر صفر شکست داد
خبرگزاری مهر: تیم ملی فوتبال سوئد شنبه شب در گروه A رقابتهای انتخابی جام جهانی در اروپا مهمان بلاروس بود که با ارایه یک بازی قدرتمندانه میزبان خود را ۴ بر صفر شکست داد.

تیم سوئد با این برد ارزشمند جمع امتیازات خود را به عدد ۱۶ رساند و بخاطر تفاضل تور قشم نوروز 97 گل بهتر نسبت به فرانسه موقتا در صدر جدول این گروه ایستاد.

امیل فورسبرگ (۱۸)، نیمان (۲۴)، مارکوس برگ (۳۷) و آندریاس گرانویست (۸۴ – پنالتی) زننده گل های تیم سوئد بودند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *