توافق روس نفت با ایران + فتح‌آبادی: نمی‌دانم چرا فقط ما را محروم کرده‌اند – دیزباد کهن

خبرگزاری ایسنا: مدیر روس‌نفت اعلام کرد این تولیدکننده نفت روسی و شرکت ملی نفت ایران بر روی یک قرارداد برای همکاری با یکدیگر در شماری از پروژه‌های استراتژیک به ارزش ۳۰ میلیارد دلار در ایران توافق کرده‌اند
توافق برای همکاری در ایران در جریان سفر روز چهارشنبه پوتین به تهران امضا شد.

خبرگزاری ایسنا: مدیر روس‌نفت اعلام کرد این تولیدکننده نفت روسی و شرکت ملی نفت ایران بر روی یک قرارداد برای همکاری با یکدیگر در شماری از پروژه‌های استراتژیک به ارزش ۳۰ میلیارد دلار در ایران توافق کرده‌اند.
سچین گفت: ما درباره میادین نفت و گاز متعددی صحبت می‌کنیم که با شرکایمان توسعه خواهیم داد. وی در ادامه افزود: روس‌نفت از ایران برای توسعه پروژه‌های فراساحلی و سایر پروژه‌ها در روسیه دعوت کرده است.

سچین گفته است توافق مقدماتی شماری قراردادهای سواپ و همچنین تحویل نفت و محصولات نفتی را درنظر گرفته است.

هنوز معلوم نیست این سرمایه‌گذاری‌ها چگونه میان دو شرکت تقسیم خواهد شد.

ایگور سچین، مدیرعامل روس‌نفت گفت: قرارداد مقدماتی راه را برای امضای اسناد حقوقی در ظرف مدت یک سال هموار می‌کند. تولید از این پروژه مشترک به ۵۵ میلیون تن (۱.۱ میلیون بشکه در روز) خواهد رسید.

به نظر می‌رسد قراردادهای اخیر بخشی از استراتژی ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه برای افزایش نفوذ سیاسی و اقتصادی مسکو در خاورمیانه است که بدنبال فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی تضعیف شد.

به نقل از رویترز، همکاری مذکور با ایران موقعیت روس‌نفت در خاورمیانه را تقویت خواهد کرد. این شرکت اخیرا شماری توافق از جمله خرید سهم عمده در خط لوله اصلی کردستان داشته است.

روسیه و ایران مدتهاست بر روی قراردادهای نفت در برابر کالا به ارزش ۲۰ میلیارد دلار کار می‌کنند.

——————-

خبرگزاری تسنیم: رضا فتح‌آبادی در خصوص محرومیت خودش و مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان به دلیل حواشی پیش آمده در دیدار این تیم مقابل خونه‌به‌خونه بابل در هفته یازدهم لیگ دسته اول، اظهار داشت: من نمی‌دانم کمیته اخلاق چرا ما را محروم کرده است
وی ادامه داد: در دیدار مقابل خونه‌به‌خونه ما میزبان بودیم، اما مسئول برگزاری هیئت فوتبال استان بود، نه باشگاه گل‌گهر. ورزشگاه امام علی نیز متعلق به هیئت فوتبال است، نه ما. من به عنوان سرپرست مسئول بازیکنان و تیمم هستم و اتفاقات دیگر به من ربطی ندارد.

فتح‌آبادی گفت: کمیته اخلاق نباید با آبروی اشخاص بازی کند. نمی‌فهمم چرا جواهری (مدیرعامل باشگاه گل‌گهر) محروم شده است. فعلاً ما یک جلسه از همراهی تیم خود محروم هستیم تا روز سه‌شنبه در کمیته اخلاق حاضر شویم و توضیحات خود را ارائه دهیم.

خبرگزاری تسنیم: رضا فتح‌آبادی در خصوص محرومیت خودش و مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان به دلیل حواشی پیش آمده در دیدار این تیم مقابل خونه‌به‌خونه بابل در هفته یازدهم لیگ دسته اول، اظهار داشت: من نمی‌دانم کمیته اخلاق چرا ما را محروم کرده است. حکمی تاکنون به دست ما نرسیده، اما در تماسی که با هیئت فوتبال استان داشتم متوجه شدم که حکم تعلیق یک جلسه‌ای من و مدیرعامل باشگاه به دست آنها رسیده است.

سرپرست تیم گل‌گهر سیرجان در ادامه با بیان اینکه از علت محرومیت خود بی‌اطلاع است، تصریح کرد: سؤال من از کمیته اخلاق این است، چرا من و مدیرعامل گل‌گهر را تعلیق کرده‌اند، اما برای سرپرست و مدیرعامل خونه‌به‌خونه حکمی نداده‌اند. درست است میزبان ما بودیم، اما برگزار کننده جای دیگر بوده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *