پوشش اینترنت برای بخشی از طوفان زدگان پورتوریکو توسط بالون های آلفابت – دیجیاتو + تماشاگر خاص مسابقه سوئد و ایتالیا – دیزباد کهن

کمپانی آلفابت اعلام کرد که به کمک بالون های پروژه Loon و با مشارکت دو اپراتور T-Mobile و AT&T دسترسی به اینترنت پرسرعت را برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر از اهالی پورتوریکو فراهم آورده است

لازم به یادآوری است که این پروژه مشترک از حدود یک ماه پیش و به دنبال وقوع طوفان ماریا در این کشور آغاز شد و هدف آن ایجاد بستری ارتباطی برای آن دسته از افرادی بود که در مناطق آنها سایر زیرساخت ها توسط طوفان نابود شده.

گرچه پوشش ۱۰۰ هزار نفری به نوبه خود عددی قابل تقدیر برای زیرمجموعه آلفابت به شمار می رود، اما به نظر می رسد با توجه به جمعیت ۳.۵ میلیونی پورتوریکو و خارج از دسترس بودن بیش از نیمی از شبکه مخابراتی این کشور، هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد.

البته هنوز بخش زیادی از آسیب دیدگان طوفان ماریا در پورتوریکو دسترسی به موبایل یا اینترنت ندارند. بنا بر اعلام مقامات محلی هنوز ۴۴ درصد از آنتن های BTS در سرتاسر این کشور بحران زده از دسترس خارج هستند.

یکی از مدیران ارشد Loon در خصوص پروژه به اجرا درآمده در پورتوریکو می گوید: «در زمان وقوع بلایای بزرگ امکان ارتباط برقرار کردن با عزیزان در دیگر نقاط و یا اعلام موقعیت مکانی و درخواست کمک بسیار حیاتی و نجات بخش خواهد بود و تلاش های مجموعه Project Loon، اپراتورها و دولت در چند هفته گذشته واقعاً کمک کننده بوده است.»

کمپانی آلفابت اعلام کرد که به کمک بالون های پروژه Loon و با مشارکت دو اپراتور T-Mobile و AT&T دسترسی به اینترنت پرسرعت را برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر از اهالی پورتوریکو فراهم آورده است.

——————-

خبرگزاری فارس: مسابقه حساس تیم های ملی سوئد و ایتالیا در ورزشگاه سولنا در حالی برگزاری است. این مسابقه دیدار رفت از مرحله پلی آف جام جهانی 2018 است که به نوعی تکلیف صعود یکی از تیم های ایتالیا یا سوئد به جام جهانی را مشخص خواهد کرد

مسابقه سوئد و ایتالیا تا دقیقه 25 با تساوی بدون گل در حالی برگزاری است.

زلاتان ابراهیموویچ، ستاره بی چون و چرای فوتبال سوئد که پس از جام ملت‌های 2016 اروپا از تیم ملی خداحافظی کرد، امشب خود را به ورزشگاه سولنا رسانده و با حضور در ورزشگاه این دیدار سرنوشت ساز را تماشا می کند.

تماشاگر خاص مسابقه سوئد و ایتالیا

برخی از عکاسان با شکار زلاتان در جایگاه ویژه ورزشگاه از او به نام ” تماشاگر خاص” این دیدار یاد کردند.

خبرگزاری فارس: مسابقه حساس تیم های ملی سوئد و ایتالیا در ورزشگاه سولنا در حالی برگزاری است. این مسابقه دیدار رفت از مرحله پلی آف جام جهانی 2018 است که به نوعی تکلیف صعود یکی از تیم های ایتالیا یا سوئد به جام جهانی را مشخص خواهد کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *