حمایت رفیعی از دولت و ملت تحریم شده قطر + اتهام منصور هادی به ایران درباره حمله به عربستان – دیزباد کهن

ایسنا: ‌به نقل از عیون الخلیج، کشورهای عربی به رهبری عربستان و امارات چند ماهی است که با قطر قطع رابطه کرده‌اند و این کشور را از هر نظری تهدید کرده‌اند، با وجود تهدید و تحریم کشورهای عربی قطر نه تنها دچار ضعف نشد،‌ بلکه  قوی‌تر از قبل هم شده است
ایسنا: ‌به نقل از عیون الخلیج، کشورهای عربی به رهبری عربستان و امارات چند ماهی است که با قطر قطع رابطه کرده‌اند و این کشور را از هر نظری تهدید کرده‌اند، با وجود تهدید و تحریم کشورهای عربی قطر نه تنها دچار ضعف نشد،‌ بلکه  قوی‌تر از قبل هم شده است.
او در پایان اظهار کرد:  جهان به اتهامات کورکورانه توجهی نمی‌کند. هر کسی دلیلی برای متهم کردن قطر دارد آن را ارائه دهد. من از این جا می‌خواهم از مردم قطر به رهبری شیخ تمیم بن حمد تشکر کنم. او می‌تواند قطر را از بحرانی که در آن به سر می‌برد نجات دهد و این کشور را در مسیر پیشرفت و ترقی قرار دهد.

سروش رفیعی، بازیکن ایرانی قطر به اوضاع این کشور واکنش نشان داد و گفت: 150 روز از اقدامات ظالمانه بعضی از کشورها علیه قطر می‌گذرد اما آنها نتوانستند کاری انجام دهند. از زمانی که من به قطر آمده‌ام به خوبی مشاهده کرده‌ام که مردم قطر می‌توانند با وجود مشکلاتی که دارند به زندگی و شرایط جدید خود ادامه‌ دهند.

——————-
ایسنا به نقل از پایگاه خبری المواطن، عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور دولت مستعفی یمن در پیامی به ملک سلمان، پادشاه عربستان مدعی شد: دولت و ملت یمن حمله جنایتکارانه شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح را که ایران در پشت آن قرار دارد محکوم می‌کند
وی در این پیام مدعی شد: مواضع عربستان تا ابد مورد تقدیر و احترام تمام فرزندان یمنی خواهد بود؛ زیرا عربستان با نیروهای سرکش حوثی و صالح که برنامه‌ها و طرح‌های خصمانه ایران در منطقه را اجرایی می کنند، مقابله کرد.

***

این اتهامات در شرایطی مطرح می‌شود که، جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدای بحران یمن تاکید بر این داشت که راه حل این بحران همانند دیگر بحران‌های مشابه در منطقه راه حل نظامی نیست و باید این بحران را از طریق سیاسی و انجام گفت‌وگوهای مستقیم بین طرف‌های درگیر و مراجعه به نظرات و دیدگاه های مردم یمن حل کرد.

منابع نظامی یمنی دیروز (شنبه) اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موشک بالستیکی را به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد در ریاض شلیک کردند و در پی اصابت این موشک فعالیت فرودگاه ملک خالد مختل شد.

ایسنا به نقل از پایگاه خبری المواطن، عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور دولت مستعفی یمن در پیامی به ملک سلمان، پادشاه عربستان مدعی شد: دولت و ملت یمن حمله جنایتکارانه شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح را که ایران در پشت آن قرار دارد محکوم می‌کند.
منصور هادی مدعی شد: نسل‌های آینده یمن نیز حمایت عربستان از یمن از طریق جنگ عاصفه الحزم، رهبری ائتلاف عربی و مقابله با طرح‌های ویرانگر ایران در یمن و منطقه را فراموش نخواهند کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *