وظیفه جدید شفر برای وریا؛ دفاعی‌تر از همیشه – دیزباد کهن

 وبسایت نود: وینفرد شفر با وجود آمادگی بالای وریا غفوری و انگیزه فراوان مدافع راست آبی‌ها بعد از گلزنی در دربی برای بازی با العین اجازه نفوذ بی‌محابا را از او گرفت و وظایف تدافعی‌اش را بیشتر کرد
وریا در مجموع ۱۲ تکل، یک دفع و ۳ قطع توپ را به ثبت رساند تا در بخش دفاعی عملکرد نسبتا قابل قبولی داشته باشد. اگرچه در نهایت خستگی از آمدن و رفتن‌ها باعث لحظه‌ای غفلت شد تا ارسال بازیکن العین از سمت راست استقلال منجر به پنالتی دوم و گل دوم اماراتی‌ها شود. در این بازی از وظایف تهاجمی‌ وریا کم شد تا خط دفاع استقلال تقویت شود. اتفاقی که ممکن است در روزهای سخت استقلال در آسیا تکرار شود و مدافع راست آبی‌ها بیش از این‌ها باید بتواند عطش خود برای حضور در خط حمله را کنترل کند.

 وبسایت نود: وینفرد شفر با وجود آمادگی بالای وریا غفوری و انگیزه فراوان مدافع راست آبی‌ها بعد از گلزنی در دربی برای بازی با العین اجازه نفوذ بی‌محابا را از او گرفت و وظایف تدافعی‌اش را بیشتر کرد. در شبی که العین با کایو در سمت راست استقلال برای فضای خالی پشت سر وریا برنامه داشت مدافع راست آبی‌ها هم کمابیش موفق شد زهر حملات العین و حرکات کایو را بگیرد.

العین نزدیک به ۴۷ درصد حملات خود را از سمت چپ خود و در تقابل کایو با وریا طرح‌ریزی کرد اما چندان این حربه اماراتی‌ها کارامد نبود و اگرچه پنالتی دوم العین با ارسال از سمت چپ به دست آمد، با این وجود اما در جریان ۹۰ دقیقه بازی وریا موفق شد کایو را عقب نگه دارد. وریا که عظش سیری‌ناپذیرش در خط حمله او را هر لحظه به سمت جلو می‌برد در بعضی دقایق بازی فضای خالی را هم در اختیار کایو قرار می‌داد که ستاره العین هم از این فرصت برای شوتزنی استفاده کرد که البته نتیجه چندانی برای اماراتی‌ها نداشت. وریا در نبردهای دفاعی ۱۹ بار برنده شد و ۹ دفعه برابر بازیکنان العین در سمت راست استقلال شکست خورد. از آن طرف کایو هم در سمت چپ العین ۹ نبرد را با برد به پایان رساند و ۱۴ بار در نبردها شکست خورد که غالب نبردهای این بخش از زمین بین وریا و کایو اتفاق افتاد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *