آذری: ارزانترین تیم ایرانی در آسیا هستیم – دیزباد کهن

خبرگزاری فارس: سعید آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن پس از پیروزی ۲ بر صفر مقابل الوحده امارات در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ بازیکنان ما تقریبا یک بازی سخت را پشت سر گذاشتند، هر چند فکر می‌کردند بازی آسانی را پیش رو دارند، چون الوحده مقابل دو تیم قبلی شکست خورده بود، ولی می‌دانستیم که بازی سختی است و فریب نتایج قبلی این تیم را نخوردیم
آذری در مورد اینکه فوتبال ایران در عرصه بین‌الملل است چگونه است گفت:‌ وقتی وارد عرصه بین‌الملل می‌شوید می‌فهمید که کی‌روش چه می‌گوید، برانکو و قلعه‌نویی چه می‌گویند، بزرگان فوتبال ما چه می‌گویند، ورزش ما نیاز به پیشرفت دارد، در مدیریت، ساخت و ساز ورزشی، تجهیزات ورزشی، اکنون فقط غیرت ذاتی ایرانیان ما را بالا نگه داشته است و استعدادهایی که داریم وگرنه در قطر و امارات ببینید چه سازه‌ها و امکاناتی دارند، چه برنامه‌ریزی دارند، اما در ایران ورزش جهت‌گیری به سمت دو سه تیم بزرگ دارد. ورزش کشور نیاز به تفکر راهبردی دارد، البته حضور سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش نویددهنده است زیرا او آدم علمی است و نوید روزهای بهتر را در ورزش می‌دهد. در کشتی اکنون با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم و فقط صعود تیم ملی به جام جهانی نباید باعث شود ضعف‌هایمان پنهان شود.

وی افزود: در حال حاضر آبروی فوتبال استان اصفهان هستیم، اگر بپذیرند، دیدید که چه اتفاقی برای سپاهان اصفهان رخ داد، کل مجموعه مدیریتی استان برای حل مشکلات سپاهان بودند، اما یک نفر نمی‌گوید آقای ذوب‌آهن دستتان درد نکند شما مایه مباهات اصفهان هستید، شهردار اصفهان تا حالا پایش را در اینجا نگذاشته است. شهردار فولادشهر در هر مسابقه می‌آید، این تیم ذوب‌آهن اصفهان و ایران است. تبدیل به یک تیم ضعیف شدن کاری ندارد، قدرتمند شدن سخت است بگذارید ذوب آهن قدرتمند بماند.

خبرگزاری فارس: سعید آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن پس از پیروزی ۲ بر صفر مقابل الوحده امارات در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ بازیکنان ما تقریبا یک بازی سخت را پشت سر گذاشتند، هر چند فکر می‌کردند بازی آسانی را پیش رو دارند، چون الوحده مقابل دو تیم قبلی شکست خورده بود، ولی می‌دانستیم که بازی سختی است و فریب نتایج قبلی این تیم را نخوردیم. الوحده در دو بازی قبل چهار پنج بازیکن قبلی‌اش را نداشت یا مصدوم بودند، اما در این بازی با ترکیب اصلی‌اش به میدان آمد. بازیکنان ما بازی خوبی را به نمایش گذاشتند، علاوه بر اینکه دو گل هم زدند. موقعیت‌های خوب دیگری هم داشتیم.

آذری در مورد حضور بیشتر تماشاگران نسبت به بازی قبل در ورزشگاه گفت: از کانون هواداران باشگاه تشکر می‌کنم که زحمت کشیدند، شهردار فولادشهر امروز با لباس ذوب‌آهن آمده بود، این مسئله برای ما خیلی ارزشمند بود، بعد از این هم شاهد حضور تماشاگران بیشتری از ذوب‌آهن در ورزشگاه خواهید بود. یکی از عواملی که می‌تواند بر این مسئله تأثیر بگذارد روابط عمومی ماست که خیلی خوب در این زمینه تلاش می‌کنند. آقای رمضانی و همکارانش فعالیت خوبی می‌کنند. اسم فولادشهر را در تمام قاره آسیا و تمام دنیا مطرح می‌‌کنیم، این تیم مال خودشان است.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اینکه تیمش تا چه مرحله‌ای از تیم لیگ قهرمانان می‌تواند پیش برود، گفت:‌ در حال حاضر توان صعود از گروه را داریم، اما برای مراحل بعدی و پلی‌آف با تیم‌های قدرتمندتری باید بازی کنیم و کار سختی در مراحل بعدی داریم. اگر بتوانیم پلی‌آف را با قدرت پشت سر بگذاریم، برای رسیدن به مراحل بالاتر به ابزار و بودجه بیشتری نیاز داریم. امکانات بیشتری می‌خواهیم. شاید قلعه‌نویی بخواهد تیمش را ترمیم کند، برای قهرمان آسیا شدن ابزاری می‌خواهیم که در حال حاضر هیچ تیم ایرانی آن را ندارد.

وی افزود: از نحوه بازی بازیکنان و شش امتیازی شدن تیم خیلی خوشحالم، از امیر قلعه‌نویی و همکارانش تشکر می‌کنم که این هفته خیلی زحمت کشیدند و حریف را به خوبی آنالیز کرده بودند. آخرین بازی خود را در سال ۹۶ در فولادشهر با پیروزی پشت سر گذاشتیم و این برد را به کارگران زحمتکش ذوب‌آهن تقدیم می‌کنیم. امیدوارم در ابوظبی هم این برد را تکرار کنیم و ۹ امتیازی شویم و سال ۹۶ را با یک پیروزی دیگر به پایان برسانیم.

وی افزود:‌ اساسی‌ترین نکته‌ای که به حضور تماشاگران در ورزشگاه کمک می‌ کند بازی خوب تیم است که هوادار با آن احساس غرور کند. ذوب آهن در ابتدای این راه قرار دارد، از هوادارانی که تیم را تنها نگذاشتند تشکر می‌ کنم،

آذری تصریح کرد: واقعیت این است که تمام امکانات و تجهیزات دراختیار یکی دو تیم خاص است،‌ ذوب آهن مظلومانه و شرافتمندانه تلاش می‌کند، خواهش می‌کنم از مالکان اصلی و سهامداران ذوب‌آهن به این تیم کمک کنند. سعید آذری ۲۵ سال است کارمند ذوب‌آهن است، از سال ۱۳۶۰ برای ذوب آهن وزنه زده است، مدارج قهرمانی را طی کرده است، مدارج مدیریتی را در این تیم طی کرده است، یک روزی از این تیم می‌رود اما تیم مال فوتبالیست‌ها و هواداران است. تنها چیزی که فکر نمی‌کنم مردم از اختصاص بودجه به آن ناراحت شوند ورزش است که اوقات فراغت همه را به خوبی پر می‌کند. از مدیریت و هیأت مدیره کارخانه و باشگاه ذوب‌آهن تشکر می‌کنم، اما بازیکنان ما فقط ۳۰ درصد دریافتی داشته‌اند و از این حجب و حیا و اعتماد فوتبالیست و سایر ورزشکاران و حتی کارمندان به باشگاه دارند، باید رعایت کنیم. بازیکنان ما مظلومانه بازی می‌کنند، قدر این مظلومیت‌ها را باید دانست و حمایت کرد. تنها چیزی که از حریفان بهتر هستیم نیروی انسانی است.

آذری در مورد مذاکره با قلعه‌نویی برای تمدید قرارداد برای فصل آینده گفت: صحبت‌های مقدماتی را با قلعه‌نویی انجام دادیم، ذوب آهن اگر می‌خواهد موفق شود باید مربی و بازیکنانش حفظ شود، بودجه‌ای ارتقا پیدا کند، این شرایطی است که برای موفق شدن در فوتبال نیاز دارید. قلعه‌نویی اینجا آمد و ما نسبت به فصل گذشته بهتر و موفق‌تر پشت‌سر گذاشته‌ایم، اکنون در رده دوم جدول در لیگ هستیم، اگر لکوموتیو هم امشب بازنده شود، در آسیا هم به رده دوم می‌آییم. قلعه‌نویی باید در ذوب‌آهن بماند و تیمی گردن‌کلفت‌تر را درست کند. اگر امکانات مدنظرم را دراختیار بگذارند می‌توانیم به مرحله بالاتر لیگ قهرمانان آسیا برسیم. ابزاری که من می‌خواهم نیروی انسانی خوب است، بازیکنانی که بتوانیم تیم را تکمیل کنیم. برخی بازیکنان قراردادشان تمام است و ممکن است نتوانیم آنها را حفظ کنیم، بودجه هم نیاز داریم و امکانات بیشتر. در لیگ قهرمانان آسیا ارزان‌ترین تیم آسیایی هستیم و عملکردمان هم بد نبوده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *