تکلیف کدام رتبه‌های جدول هنوز مشخص نیست؟ – دیزباد کهن

ورزش سه: رقابت های لیگ برتر امروز به پایان می رسد و تکلیف همه جایگاه های جدول مشخص خواهد شد.

لیگ برتر هفدهم به ایستگاه پایانی رسیده و امروز هشت بازی هفته آخر آن در شهرهای مختلف برگزار می شود
لیگ برتر هفدهم به ایستگاه پایانی رسیده و امروز هشت بازی هفته آخر آن در شهرهای مختلف برگزار می شود.

– نجات یافته ها به دنبال رتبه دهم

پس از پرسپولیس که قهرمانی خود را قطعی کرده، وضعیت برای نایب قهرمانی لیگ هنوز مشخص نیست و حساس ترین نبردهای امروز به نامزدهای کسب این عنوان اختصاص دارد. در واقع سه تیم ذوب آهن، استقلال و سایپا تیم هایی هستند که رتبه های 2، 3 و 4 جدول را در پایان فصل تصاحب می کنند اما هنوز مشخص نیست که کدام تیم در کدام جایگاه قرار می گیرد.

– سه تیم در جستجوی نایب قهرمانی

مشابه وضعیتی که سه تیم دوم تا چهارم جدول دارند، کمی پایین تر از آنها نیز دیده می شود. تیم های پیکان، پارس جنوبی و فولاد با امتیازاتی بسیار نزدیک، جدالی نسبتا حساس دارند تا رتبه های پنجم تا هفتم لیگ امسال را از آن خود کنند.

جالب اینجاست که به جز همین سه رتبه یعنی رده های 1، 15 و 16 که به ترتیب از آن تیم های پرسپولیس، نفت تهران و سیاه جامگان شده است، هنوز هیچ یک از رده های جدول صاحب قطعی و نهایی ندارند و همه چیز درباره آنها امروز مشخص خواهد شد.

– جدال سه گانه برای پنجم تا هفتمی

شلوغ ترین نبرد امروز و هفته پایانی لیگ هم به جدال تیم های پایین جدولی برای عنوان دهم اختصاص دارد. پنج تیم پدیده (32)، تراکتور (31)، سپیدرود (30)، اس خوزستان (30) و سپاهان (29) که با زحمت بقای خود در لیگ هفدهم را قطعی کردند، حالا به دنبال این هستند تا جایی که امکان دارد از نزدیکی های انتهای جدول هم فاصله بگیرند. این تیم ها رتبه های دهم تا چهاردهم لیگ را کسب می کنند اما با توجه به نزدیکی شدید امتیازات، هنوز مشخص نیست که کدام رتبه به کدام تیم می رسد.

در رقابت های این فصل اگرچه تیم قهرمان و تیم های سقوط کرده به لیگ یک، پیش از پایان لیگ تکلیفشان روشن شد اما هنوز ابهام های زیادی در نقاط دیگر جدول رده بندی وجود دارد.

– هشتم و نهم؛ فراز و تیم سابقش

تنها رتبه ای که تا حدود زیادی تکلیفش در میانه جدول روشن شده، رتبه هشتم است. تیم صنعت نفت با 39 امتیاز در این رتبه قرار گرفته و قطعا بالاتر از این نخواهد رفت. در رده نهم هم گسترش فولاد 36 امتیازی قرار گرفته که از تیم های پایینی خود فاصله مطمئنی ایجاد کرده است. بنابراین تیم های فعلی و سابق فراز کمالوند لیگ امسال را در رتبه های هشتم و نهم به پایان می رسانند. تنها در صورتی که صنعت با اختلاف زیاد امروز بازنده شود و گسترش یک پیروزی پرگل و قاطع به دست آورد، ممکن است جای آنها با هم عوض شود و تبریزی ها با فیروز کریمی به رتبه هشتم برسند.

ورزش سه: رقابت های لیگ برتر امروز به پایان می رسد و تکلیف همه جایگاه های جدول مشخص خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *