درخواست گوترش برای اعمال خویشتنداری در غزه + تکذیب دعوت تیم ملی قطر برای حضور در کوپا – دیزباد کهن

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل سازمان ملل از تمامی طرف‌های درگیر خواست تا بر اساس شرایط کنونی در غزه حداکثر خویشتنداری را در منطقه اعمال کنند
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در ادامه بیانیه خود همچنین آورده است، گوترش به این مساله اشاره داشت که غیرنظامیان باید حق تظاهرات صلح آمیز را داشته باشند. در پی رخدادهای ناگوار راهپیمایی بزرگ بازگشت در جمعه گذشته، گوترش بر درخواستش از تمامی طرفین درگیری در خویشتنداری و امتناع از هر گونه اقدامی که به خشونت یا در معرض خطر قرار گرفتن جان غیرنظامیان به ویژه کودکان منجر می‌شود، تاکید کرد.

دوجاریک افزود: گوترش همچنین بر فوریت تسریع اقدامات برای بازگشت به مذاکرات معنادار میان اسرائیل و فلسطین تاکید کرد.

از ناآرامی‌های جمعه گذشته، دست کم 18 فلسطینی شهید شده و بیش از 1200 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

وی ادامه داد: گوترش به خصوص به اسرائیل تاکید کرده تا در استفاده از زور حداکثر احتیاط را خرج کند تا از تلفات بیشتر جلوگیری شود.

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل سازمان ملل از تمامی طرف‌های درگیر خواست تا بر اساس شرایط کنونی در غزه حداکثر خویشتنداری را در منطقه اعمال کنند.

استفن دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که گوترش از تمامی طرف‌های درگیر خواسته تا از تقابل امتناع کرده و خویشتنداری حداکثری را تمرین کنند.

——————-

خبرگزاری فارس: روز گذشته روزنامه «آس» اسپانیا به نقل از آکادمی فوتبال اسپایر که شعبه ای نیز در دوحه دارد مدعی شد که دعوت نامه ای برای تیم ملی فوتبال قطر برای حضور در مسابقات کوپا آمریکا ۲۰۱۹ ارسال شده است اما این خبر از سوی مدیر کل آکادمی اسپایر تکذیب شد
خبرگزاری فارس: روز گذشته روزنامه «آس» اسپانیا به نقل از آکادمی فوتبال اسپایر که شعبه ای نیز در دوحه دارد مدعی شد که دعوت نامه ای برای تیم ملی فوتبال قطر برای حضور در مسابقات کوپا آمریکا ۲۰۱۹ ارسال شده است اما این خبر از سوی مدیر کل آکادمی اسپایر تکذیب شد.

ایوان براو، مدیر کل آکادمی اسپایر در مصاحبه با روزنامه های قطری عنوان کرد: مشارکات تیم ملی فوتبال قطر در مسابقات کوپا آمریکا ۲۰۱۹ شایعه است و ما هیچ خبری در این رابطه نداریم و هیچ چیزی درباره این موضوع نگفتیم.

به گزارش فارس، رقابت های کوپا آمریکا ۲۰۱۹ که قرار است در برزیل با حضور ۱۶ تیم برگزار شود. در این مسابقات ۱۰ تیم از قاره آمریکای جنوبی و ۶ تیم از قاره های دیگر دعوت می شوند. با توجه به اینکه اروپایی ها از رفتن به این مسابقات عذرخواهی کردند از قاره آسیا ۳ تیم می تواند در این رقابت ها حضور پیدا کند. تیم ملی ایران با توجه با اینکه تیم اول آسیا در رده بندی فیفا است می تواند یکی از گزینه های حضور این مسابقات باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *