سفارش اینترنتی کتب درسی کلاس اولی‌ها از تیر ماه – دیزباد کهن

خبرگزاری تسنیم: سرپرست دفتر نظارت بر نشر و توزیع محتوای آموزشی از ثبت‌نام سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوم تا ششم ابتدایی تا ۱۸ خرداد ماه در سامانه خبر داد
سرپرست دفتر نظارت بر نشر و توزیع محتوای آموزشی گفت:‌ ثبت‌ سفارش کتاب‌های درسی در سامانه به صورت انفرادی و گروهی یعنی توسط مدارس انجام می‌شود و کتاب‌های درسی پایه‌ دوم تا ششم ابتدایی و کتاب‌های تکمیلی دوره متوسطه اول دانش‌آموزان استعدادهای درخشان با ثبت در سامانه ارائه خواهد شد و این دانش‌آموزان باید از 20 فرودین تا 18 خرداد ماه با مراجعه به سامانه و دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم رشته معارف اسلامی و شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش باید از 20 اردیبهشت برای ثبت سفارش اقدام کنند.

امینی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی که هنوز در مدارس ثبت نام نکرده‌اند و از اواخر خرداد ثبت نام آنها آغاز می‌شود پس از ثبت نام در مدرسه از 23 تیر ماه باید برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی در سامانه اقدام کنند.

وی افزود:‌ دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و متوسطه دوم در رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی باید کتاب‌های درسی را از طریق کتاب‌فروشی‌ها دریافت کنند و اسامی کتاب فروشی‌ها از طریق مدارس اطلاع رسانی می‌شود و روند توزیع نیز از شهریور ماه آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اصلاح سفارش نیز از اول مرداد ماه از طریق سامانه امکان پذیر است، افزوود: با راه اندازی سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی به به آمار و نیاز واقعی جامعه به کتاب‌های درسی دسترسی پیدا می‌کنیم و توزیع کتاب‌ها در کشور متناسب می‌شود و دیگر بخشی مازاد و در بخشی کمبود نخواهیم داشت همچنین میزان مرجوعی کتاب‌های درسی نیز کمتر شده است.

خبرگزاری تسنیم: سرپرست دفتر نظارت بر نشر و توزیع محتوای آموزشی از ثبت‌نام سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوم تا ششم ابتدایی تا ۱۸ خرداد ماه در سامانه خبر داد.

ثبت سفارش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی 97-98 دوره ابتدایی، متوسطه دوم شاخه فنی و حرفه‌ای (پایه دهم، یازدهم و دوازدهم)، شاخه نظری رشته معارف اسلامی و کتاب‌های درسی تکمیلی مدارس دوره اول متوسطه ویژه استعدادهای درخشان از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می‌شود.

سرپرست دفتر نظارت بر نشر و توزیع محتوای آموزشی درباره قیمت کتاب‌های درسی تصریح کرد: قیمت کتاب‌های درسی مانند سال گذشته است و حداکثر 2 درصد افزایش قیمت داشتیم، قیمت کتاب‌های درسی دوره ابتدایی نیز بدین شرح است؛ اول ابتدایی 14 هزار و 400 تومان، دوم ابتدایی 15 هزار و 600 تومان، سوم ابتدایی 20 هزار و 300 تومان،‌ چهارم ابتدایی 20 هزار و 400 تومان، پنجم ابتدایی 20 هزار و 900 تومان و ششم ابتدایی 24 هزار و 700 تومان.

در همین رابطه احمدرضا امینی سرپرست دفتر نظارت بر نشر و توزیع محتوای آموزشی درباره ثبت‌نام کتب درسی دانش‌آموزان اظهار کرد: دو نوع شیوه توزیع کتب درسی داریم در شیوه نخست کتاب‌های درسی از طریق مدارس و در شیوه دوم توسط کتاب‌فروشی‌ها توزیع می‌شوند. کتاب‌های درسی پایه دوم تا ششیم ابتدایی،کتاب‌های تکمیلی دوره متوسطه اول مدارس استعدادهای درخشان و کتاب‌های دوره متوسطه دوم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش و رشته علوم و معارف اسلامی با ثبت‌نام در سامانه http://www.irtextbook.com از طریق مدارس توزیع خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *