باران امسال چقدر بارید؟ + روسیه، میزبانی که از برگزاری جام بهره‌ای نمی‌برد – دیزباد کهن

خبرگزاری ایسنا: براساس آخرین آمار ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهرماه تا ۱۷ خردادماه سال آبی ۱۳۹۶-۱۳۹۷ بالغ بر ۱۶۴
در حوزه خلیج فارس و دریای عمان شاهد ۱۴۹.۹ میلی‌متر، در حوزه فلات مرکزی ۵۵.۸ میلی‌متر، در حوزه مرزی شرق ۲۰.۱ میلی‌متر و در حوزه قره‌قوم ۳۷.۳ میلی‌متر کاهش بارندگی هستیم و تنها در دو حوزه دریای خزر و دریاچه ارومیه وضعیت بارندگی‌ها نسبت به سال قبل مثبت ارزیابی شده به گونه‌ای که در حوزه دریای خزر ۴۱.۵ میلی‌متر و در حوزه دریاچه ارومیه ۱۲۲.۱ میلی‌متر افزایش بارندگی را شاهد هستیم.

در این راستا شهر‌هایی که بیشترین تنش آبی برای آن‌ها پیش‌بینی شده نظیر اصفهان، بندرعباس، بوشهر، شیراز، کرمان، مشهد و تقریباً تمام شهر‌های استان اصفهان و یزد است که به نظر می‌رسد در فصل تابستان با چالش‌های بزرگ آبی مواجه شوند.

خبرگزاری ایسنا: براساس آخرین آمار ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهرماه تا ۱۷ خردادماه سال آبی ۱۳۹۶-۱۳۹۷ بالغ بر ۱۶۴.۲ میلی‌متر است که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت که معادل ۲۳۴.۹ میلی‌متر بوده ۳۰.۱ درصد و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته که معادل ۲۲۵.۷ میلی‌متر بوده ۲۷.۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

حجم بارش اول مهرماه تا ۱۷ خردادماه سال جاری معادل ۲۷۰.۶۰۶ میلیارد مترمکعب گزارش شده است. علاوه بر این میزان بارش‌های تجمعی طی این مدت در شش حوزه اصلی کشور ۶۱.۵ میلی‌متر منفی بوده است.

علاوه بر این وضعیت بارش‌های تجمعی نیز تنها در ماه جاری یعنی از اول تا ۱۷ خردادماه در کل کشور ۵.۸ میلی‌متر بوده و این در حالی است که سال گذشته در همین زمان این عدد ۰.۴ میلی‌متر ثبت شده است.

——————-

خبرگزاری فارس: در شرایطی که ۵ روز تا شروع مهم‌ترین مسابقات فوتبال جهان در کشور روسیه زمان باقیمانده، تیم ملی فوتبال روسیه همچنان غرق در بحران و کسب نتایج ضعیف است
مطابق این گزارش روس‌ها جام پرهزینه‌ای را برگزار می‌کنند که تیم‌ آنها، منفعت لازم را از آن نمی‌برد.

این رسانه در گزارشی عنوان کرد تاکنون هر تیمی که میزبانی مسابقات را برعهده گرفته، تلاش کرده تا در کنار بهره‌برداری‌های مالی، به تبلیغ توانمندی‌های خود بپردازد.اما با توجه به شرایط کنونی تیم روسیه، چنین موردی از تیم میزبان جام، امکان ندارد.

سایت پلژ لهستان با مد نظر قراردادن این تیم به تحلیل عملکردش در مسابقات در پیش پرداخته است.

روسیه در گروه یک با عربستان، مصر و اروگوئه به رقابت می‌پردازد.

خبرگزاری فارس: در شرایطی که ۵ روز تا شروع مهم‌ترین مسابقات فوتبال جهان در کشور روسیه زمان باقیمانده، تیم ملی فوتبال روسیه همچنان غرق در بحران و کسب نتایج ضعیف است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *