ترکیه، مقر آتاتورک را موزه می‌کند + استقلال فردا عازم ترکیه می‌شود – دیزباد کهن

ایسنا به نقل از روسیا الیوم، آنکارا قصد دارد خانه‌ای را که مصطفی کمال آتاتورک، بنیان‌گذار ترکیه نوین در عفرین از آن به عنوان مقری در جنگ جهانی اول استفاده می‌کرد، بازسازی کند
وی گفت: قرار است آثار و عکس‌ها و اسنادی که از این خانه کشف می‌شود بعدا برای مشاهده عموم به نمایش گذاشته شود.

طبق گفته مورخان ترک وی از این خانه به عنوان مقری برای خود استفاده و در آن طرح‌های حمله را تهیه می‌کرد.

ترکیه، مقر آتاتورک را موزه می‌کند

استاندار هاتای به خبرگزاری آناتولی گفت که دستور لازم برای بازسازی و ترمیم منزل بنیانگذار ترکیه که سال ۱۸۹۰ ساخته شده با هدف تبدیل آن به موزه را داده است.

این خانه در منطقه عفرین در شمال سوریه قرار داد و آنکارا اخیرا در جریان عملیات نظامی شاخه زیتون در عفرین از آن سخن به میان آورده است.

گفته می‌شود این خانه که با کمک شورشیان هم‌پیمان ترکیه پیدا شد، در جنگ جهانی اول توسط آتاتورک به عنوان مقر وی استفاده می‌شد.

ایسنا به نقل از روسیا الیوم، آنکارا قصد دارد خانه‌ای را که مصطفی کمال آتاتورک، بنیان‌گذار ترکیه نوین در عفرین از آن به عنوان مقری در جنگ جهانی اول استفاده می‌کرد، بازسازی کند.

خطیب اوغلو، استاد تاریخ در دانشگاه مصطفی کمال در هاتای ترکیه اعلام کرد آتاتورک پیش از آنکه در ۱۹۱۸ به حلب و از آن جا به عفرین منتقل شود در فلسطین فرماندهی تیپ هفتم ارتش را برعهده داشت. وی با یگان‌های نظامی عثمانی در ایستگاه قطار قطمه مستقر بود و از آنجا برای تشکیل گروه مقاومت مردمی از کرد‌ها و اعراب به عنوان نیروی نظامی ارتش تلاش کرد.

——————-

خبرگزاری مهر: آبی پوشان روز گذشته یک دیدار تدارکاتی را برابر امیدهای خود برگزار کردند که این دیدار را با پیروزی به پایان رساندند

خبرگزاری مهر: آبی پوشان روز گذشته یک دیدار تدارکاتی را برابر امیدهای خود برگزار کردند که این دیدار را با پیروزی به پایان رساندند. بازیکنان استقلال با تصمیم کادر فنی امروز به استراحت خواهند پرداخت و فردا عازم ترکیه می شوند.

کمپ آبی پوشان در ۵۰ کیلومتری شهر استانبول قرار دارد. قرار است مسئولان استقلال هم تا پایان هفته با مامه تیام و جباروف به توافق رسیده و این دو بازیکن خارجی استقلال به ترکیه اعزام شوند.

اردوی آبی پوشان ۱۱ روز به طول می کشد و بازیکنان ۲۹ تیر ماه به تهران باز خواهند گشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *